Miest na sedenie
5
Dojazd [1]
660 km
Zrýchlenie 0 – 100 km/h
6,4 s
Vykon
215 kW / 292 koní
Krútiaci moment
565 Nm
Maximálna rýchlosť
210 km/h
Kapacita akumulátora
90 kWh
Nabíjací výkon (DC) [2]
170 kW
Nabíjací výkon (AC) [3]
11/22 kW
Objem batožinového priestoru
430 l
Užitočné zaťaženie
490 kg
Zaťaženie strechy
100 kg
Hmotnosť prívesu
750 kg

Aktuálne zvýhodnenia

  • cenové zvýhodnenie vo výške 16% z ceny vozidla
  • Servis v cene vozidla na 6 rokov alebo do 90 000 km
  • Predĺžená záruka do 6 rokov alebo do 90 000km
  • Kredit na nabíjanie MME charge v hodnote 5 400 €

Ponuka je platná do 31.03.2024.

 

 

 

E-mobilita v EQE


Pre podnikateľov

Pokiaľ sa o tradičnej Triede E od značky Mercedes-Benz hovorí, že je ideálnym spoločníkom pre akýkoľvek druh podnikania, tak pre elektrický model EQE od Mercedes-EQ platí, že všetky jej schopnosti posúva do elektrického veku.

EQE má športový účelový dizajn s vedením línií s jedným oblúkom a dizajnom priestoru pre cestujúcich posunutým dopredu. Previsy a predná časť sú krátke, zadná časť vytvára dynamický akcent s ostrou odtrhovou hranou. Kolesá umiestnené v jednej rovine s vonkajším okrajom blatníka a s priemermi 19 až 21 palcov spolu s výraznými svalnatými plecami dodávajú EQE atletický charakter.

Vonkajšími rozmermi (dĺžka x šírka x výška: 4 946 x 1 961 x 1 512 milimetrov) je EQE porovnateľná s modelom CLS a má pevné zadné okno a veko batožinového priestoru, rozmer interiéru dokonca výrazne prekonáva súčasnú Triedu E.

Pri hyperobrazovke MBUX, ktorá sa dodáva na želanie, tvorí kompletnú prístrojovú dosku jedinečná výrazná širokouhlá obrazovka. Obrazovky s vysokým rozlíšením pod spoločným krycím sklom zdanlivo plynulo prechádzajú do seba. Infotainment MBUX ponúka najdôležitejšie aplikácie v tzv. nulovej vrstve a teda na najvyššej úrovni zobrazenia podľa situácie a vo vzťahu ku kontextu.

O čistejší vzduch v interiéri sa komplexne stará systém ENERGIZING AIR CONTROL plus. Filter HEPA na veľmi vysokej úrovni filtrácie odfiltruje jemný prach, drobné častice, peľ a ďalšie látky z privádzaného vonkajšieho vzduchu.

Na trh najprv prídu verzia EQE 350 s výkonom 215 kW (292 k), ako aj ďalší model. Nasledovať budú ďalšie verzie. Všetky vozidlá EQE majú elektrické hnacie ústrojenstvo (eATS) na zadnej náprave. Verzie s náhonom 4MATIC, ktoré budú uvedené neskôr, sú navyše vybavené aj hnacím ústrojenstvom eATS na prednej náprave. K výhodám tohto druhu konštrukcie patrí vysoká hustota výkonu, vysoká účinnosť, ako aj vysoká stálosť výkonu. Elektromotor na zadnej náprave je mimoriadne výkonný vďaka šesťfázovému vyhotoveniu: má dve vinutia, každé z vinutí má tri fázy.

Lítium-iónový akumulátor v EQE má desať modulov a využiteľnú kapacitu energie 90 kWh, ktorá zaručuje dojazd do 660 km (WLTP). Inovatívny, vo vlastnej réžii vyvinutý softvér na manažovanie akumulátora umožňuje aktualizácie vzduchom (OTA). Manažment energie EQE tak zostane aktuálny počas celého životného cyklu.

Optimalizovaný aktívny materiál akumulátora pozostáva z niklu, kobaltu a mangánu v pomere 8 : 1 : 1. Podiel kobaltu sa tým znižuje na menej ako desať percent. Nepretržitá optimalizácia recyklovateľnosti je súčasťou komplexnej stratégie akumulátorov od značky Mercedes-Benz.

K dispozícii je aj vzduchové pruženie AIRMATIC s kontinuálne nastaviteľným tlmením ADS+. Vďaka riadeniu zadnej nápravy (mimoriadna výbava) je model EQE pocitovo v meste taký obratný ako kompaktné vozidlo. Uhol natočenia kolies zadnej nápravy dosahuje až desať stupňov. Priemer otáčania sa s riadením zadnej nápravy zmenšil z 12,5 na 10,7 metra.

Vysoký dôraz bol kladený na komfort so zreteľom na hlučnosť a vibrácie. Na želanie sa jazda v EQE stane zvukovým zážitkom: keď je vozidlo vybavené ozvučovacím systémom s priestorovým zvukom Burmester®, má EQE na palube dva zvukové svety “Striebristé vlny” (Silver Waves) a “Čulý tok” (Vivid Flux).

 

Kontakt

+421 915 999 111
[email protected]

Panónska cesta 31