Dojazd [1]
560 km
Zrýchlenie 0 – 100 km/h
6,0 s
Vykon
215 kW / 292 koní

Aktuálne zvýhodnenia

  • cenové zvýhodnenie vo výške 15% z ceny vozidla
  • Servis v cene vozidla na 6 rokov alebo do 90 000 km
  • Predĺžená záruka do 6 rokov alebo do 90 000km
  • Kredit na nabíjanie MME charge v hodnote 1500 €

Ponuka je platná do 31.03.2024.

 

E-mobilita v EQA


Do mesta

V názve EQA sa skrýva nový vstup do sveta plnoelektrických automobilov od značky Mercedes-EQ.Ponuka EQA sa začína modelom EQA 250 s výkonom 140 kW (190 k) a dojazdom podľa WLTP na úrovni 402 – 429 kilometrov. Dvojvrstvový lítium-iónový akumulátor je konštrukčným prvkom v podlahe vozidla a jeho kapacita je 66,5 kWh.

Miesto na sedenie je typicky pre vozidlá SUV vysoké a vzpriamené – nielenže je pohodlné na nastupovanie a vystupovanie, ale je z neho aj dobrý výhľad dookola. Sériovo možno zadné operadlo rozdeliť v pomere 40 : 20 : 40 a každú jeho časť možno sklopiť samostatne.

S hodnotou cw od 0,28 dosahuje EQA veľmi dobré výsledky v oblasti aerodynamiky. Čelná plocha A zaberá plochu 2,47 m2. Medzi najdôležitejšie aerodynamické opatrenia patrí kompletne uzatvorená regulácia chladiaceho vzduchu v hornej časti, aerodynamicky optimalizovaný predný i zadný nárazník, mimoriadne hladký, takmer kompletne uzatvorený spodok vozidla, špeciálne optimalizované aerodynamické kolesá a k nim prispôsobený spojler kolesa vpredu a vzadu.

Sériovo dodávané tepelné čerpadlo je súčasťou sofistikovaného teplotného manažmentu. Vďaka mnohým inovatívnym prvkom, ako je využívanie odpadového tepla z elektrického pohonu, je systém navrhnutý na vysokú efektívnosť a tým pádom na vysoký dojazd. Pred štartom možno interiér modelu EQA predklimatizovať.

Sériovo dodávaná navigácia s Elektrickou inteligenciou prispieva k jednoduchej manipulácii s modelom EQA počas každodenného jazdenia. Na základe neustálych simulácií dojazdu sa pri výpočte najrýchlejšej cesty do cieľa berú do úvahy potrebné zastávky na nabíjanie a mnohé ďalšie faktory ako napríklad topografia či počasie.

Sériovo sa dodáva aktívny asistent udržiavania v jazdnom pruhu, ako aj aktívny asistent brzdenia. Úlohou posledného menovaného asistenta je zabrániť kolízii v mnohých situáciách alebo zmierniť jej závažnosť prostredníctvom samočinného brzdenia. Systém dokáže pri mestských rýchlostiach reagovať aj na stojace vozidlá a chodcov prechádzajúcich cez cestu.

Do rozsiahlej sériovej výbavy patria vysokovýkonné svetlomety s LED s adaptívnym asistentom diaľkového svetla, zadné výklopné dvere EASYPACK s elektrickým ovládaním otvárania a zatvárania, 18-palcové disky z ľahkej zliatiny a mnoho ďalších.

.

Kontakt

+421 915 999 111
[email protected]

Panónska cesta 31