Miest na sedenie
5
Dojazd [1]
770 km
Zrýchlenie 0 – 100 km/h
4,3 s
Vykon
385 kW / 524 koní
Krútiaci moment
855 Nm
Maximálna rýchlosť
210 km/h
Kapacita akumulátora
107,8 kWh
Nabíjací výkon (DC) [2]
200 kW
Nabíjací výkon (AC) [3]
11/22 kW

Aktuálne zvýhodnenia

  • cenové zvýhodnenie vo výške 16% z ceny vozidla
  • Servis v cene vozidla na 6 rokov alebo do 90 000 km
  • Predĺžená záruka do 6 rokov alebo do 90 000km
  • Kredit na nabíjanie MME charge v hodnote 6  000 €
  • 1 rok bezplatného nabíjania cez rýchlonabíjaciu sieť IONITY.

Ponuka je platná do 31.03.2024.

 

 


Viac informácií o IONITY

E-mobilita v EQS


Pre najnáročnejších

EQS je prvý plnoelektrický luxusný sedan od Mercedes-EQ, ktorým značka nanovo definuje tento segment vozidiel. Ako prvý model je EQS navyše postavený na modulárnej architektúre pre elektrické vozidlá luxusnej a vyššej triedy.Zlúčením technológie, dizajnu, funkčnosti a konektivity očaruje EQS vodiča aj cestujúcich. Vďaka precíznej detailnej práci sa podarilo dosiahnuť novú rekordnú hodnotu cw 0,20. Vďaka tomu je EQS sériovým vozidlom s najlepšou aerodynamikou na svete.

S dojazdom do 770 kilometrov (podľa WLTP) a výkonom až 385 kW (523 k) splní EQS nároky na progresívny sedan v segmente Triedy S aj pokiaľ ide o pohon. Čoskoro príde na trh aj vysokovýkonná verzia Mercedes-AMG EQS 53 4MATIC+ s výkonom až 560 kW (761 k), ktorá z 0 na 100 km/h zrýchli za 3,8 sekundy. Všetky modely EQS sú vybavené elektrickým hnacím ústrojenstvom na zadnej náprave, verzie s pohonom 4MATIC majú elektrické hnacie ústrojenstvo dodatočne aj na prednej náprave.

S EQS prichádza nová generácia akumulátorov s výrazne vyššou energetickou hustotou. Väčší z dvojice akumulátorov má využiteľnú kapacitu energie 107,8 kWh. Inovatívny softvér manažmentu akumulátora umožňuje aktualizácie vzduchom. Vďaka tomu je manažment akumulátora aktuálny počas celého cyklu životnosti.

EQS je možné nabíjať jednosmerným prúdom s výkonom do 200 kW na rýchlonabíjacích staniciach. Už po 15 minútach je akumulátor nabitý na ďalších 300 kilometrov (WLTP). Doma alebo prostredníctvom verejných nabíjacích staníc je možné EQS komfortne nabíjať striedavým prúdom do 11 kW (v budúcnosti na želanie 22 kW) pomocou palubnej nabíjačky.

K dobrému dojmu z manévrovateľnosti a dynamiky EQS prispieva aj sériové riadenie zadnej nápravy s uhlom natočenia kolies až 4,5°. Alternatívne je možné objednať riadenie zadnej nápravy s natočením 10°. To umožní priemer otáčania viac ako päť metrov dlhého vozidla EQS na úrovni 10,9 metra. To zodpovedá priemeru otáčania mnohých kompaktných modelov.

Revolučná technológia svetlometov DIGITAL LIGHT umožňuje premietanie pomocných značiek alebo výstražných symbolov na vozovku. Novinkou pri asistenčných funkciách sú zobrazenia začiatku kooperatívnej zmeny jazdného pruhu a výstrahy/upozornenia na smer, keď asistent udržiavania v jazdnom pruhu alebo asistent sledovania mŕtveho uhla rozpoznajú nebezpečenstvo. V prípade technológie DIGITAL LIGHT obsahuje každý svetlomet svetelný modul s troma extrémne výkonnými svetelnými diódami, ktorých svetlo sa láme a smeruje pomocou 1,3 milióna mikrozrkadiel. Rozlíšenie na jedno vozidlo je teda 2,6 milióna pixelov.

EQS s mimoriadnou výbavou DRIVE PILOT bude môcť jazdiť vysoko automatizovane v hustej premávke alebo počas zápchy na vhodných úsekoch diaľnice najprv v Nemecku až do rýchlosti 60 km/h.

Absolútnou zaujímavosťou v interiéri je hyperobrazovka MBUX (mimoriadna výbava; sériovo pre EQS 580 4MATIC a Mercedes-AMG EQS 53 4MATIC+). Táto veľká klenutá obrazovka sa vzletne tiahne takmer od jedného stĺpika A k druhému stĺpiku A. Tri obrazovky sú umiestnené pod krycím sklom a vizuálne sa zlievajú. S OLED displejom s uhlopriečkou 12,3 palca pre spolujazdca vzniká vlastná oblasť zobrazovania a ovládania. Mercedes-EQ sa pritom spolieha na inteligentnú logiku blokovania, ktorá je založená na kamerovom systéme: keď kamera zistí, že sa vodič pozerá na displej spolujazdca, pri určitých obsahoch sa tento displej automaticky stlmí.

Vďaka učenlivému softvéru sa MBUX úplne prispôsobuje svojmu používateľovi a predkladá mu personalizované návrhy pre množstvo funkcií infotainmentu, komfortných funkcií a funkcií vozidla. Pri takzvanej nulovej vrstve sú najdôležitejšie aplikácie ponúknuté celkom hore v zornom poli, vždy podľa situácie a vo vzťahu ku kontextu.

Kontakt

+421 915 999 111
[email protected]

Panónska cesta 31